Yaşamdestek Sistemine Ait Teknik Gereçler CEBIT Fuarında Ak Parti Standında

Türkiye’de bir ilk olan ve iki yıldır kesintisiz sürdürülen SABEV Yaşamdestek hizmetlerinde sistemi oluşturan teknik gereçler Istanbul 2012 – 2013 – 2014 CEBIT Fuarında Ak Parti Standında özel bir vitrinde sergilendi.

Her yıl dört gün süren fuar teknolojiye ilgili olan yurttaşlarımızla doldu taştı. AK Parti Sosyal İşler Başkanlığı tarafından düzenlenen stantta özellikle Yaşlılar Koordinasyon Merkezi ile Engelliler Koordinasyon Merkezi bir fark olarak göze çarpıyordu. Yaşlılar ve engellilere evlerinden çıkmadan en çağdaş hizmetin ulaştırılmasında kullanılan aletler AK Parti vitrininde ilgi odağı oldu. Yaşamdestek hizmeti, sosyal hizmet bekleyen, yani bakım ve ilgi bekleyen yurttaşlarımıza Türkiye’de bilişim yoluyla sunulan ilk hizmet olarak tarihe geçti ve CEBIT fuarında sergilenen araçlar da bu güzel gelişmenin göstergesi olarak izleyicilerden büyük ilgi gördü.

Kasım ve Aralık aylarında düzenlenen, dünya çapında tanınmış teknoloji fuarı CEBİT Türkiye’de (İstanbul) kamu kurum ve kuruluşlarının yaygın bir biçimde katıldığı bir fuar oldu.