Ankara Valisi Sayın Alaaddin Yüksel’in Vakfımızı Ziyaretleri

Ankara Yaşam Destek Hizmetleri Başlatılıyor.

T.C. Ankara Valisi Sayın Alaaddin Yüksel, Ankara Emniyet Müdürü Sayın Zeki Çatalkaya, Ankara İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Erhan Patır, Ankara Vali Yardımcısı Sayın Turan Atlamaz, Ankara İl Sosyal Hizmetler Müdürü Sayın Neriman Koca, Ankara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sayın Handan Dursun, Ankara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti başkanı Gülgen Dural ve mütevelli heyeti üyeleri ve daha birçok seçkin konuk SABEV’i ziyaret ederek vakıf çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Temel konu Ankara Yaşam Destek Merkezi ve hizmetleri idi. Konu üzerine slayt aracılığıyla ve hizmetler üzerine uygulamalı bilgi veren vakıf yetkilileri sorulan soruları yanıtladılar. Vakıf başkanı Prof. Dr. İlhan Tomanbay’ın açış konuşmasının ardından Harun Erol slayt sunumu ile yaşam destek hizmetlerini tanıttı. Proje koordinatörü Terapist-Psikolog Nevriye Kayış, M.A. soruları yanıtladı. Başta sayın valimiz olmak üzere birçok ilgili görüşlerini dile getirdiler. Ziyaret sonunda olumlu görüşlerle ayrıldılar.

Projenin en kısa sürede başlatılması ve Ankara halkına sosyal bir proje ile çağdaş bir sosyal hizmet sunulması katılımcılar üzerinde memnuniyet uyandırdı. Türkiye’de bir ilk olan proje ile yaşlılar, yalnızlar, engelliler ve süreğen hastalar evlerinde huzur içinde oturacaklar, en küçük bir sıkıntı ya da rahatsızlıklarında boyunlarında kolye olarak ya da bileklerinde bileklik olarak bulunan b ir düğmeye basarak telekominikatif yolla yardım ve destek alabileceklerdir. Bu, yalnız insanın yalnızlığından ve sorunlarının ağırlığından kurtuluşudur.

Ankara yaşam destek hizmetinin en kısa sürede yaşama aktarılması için çalışmalar başlatıldı.